Medewerkers Rotterdamse milieuparken geconfronteerd met agressie

6 October 2026, 14:07 uur
Rotterdam & Regio

Medewerkers van de Rotterdamse milieuparken krijgen vrijwel dagelijks te maken met verbale agressie en soms ook met fysiek geweld. Op Milieupark Charlois aan de Aploniastraat leiden discussies over de regels regelmatig tot woordenwisselingen met bezoekers.

Dagelijks brengen tussen de 300 en 500 mensen afval naar het milieupark. Op het terrein zijn ongeveer dertig verschillende afvalstromen. Medewerkers moeten bezoekers onder meer aanspreken wanneer afval verkeerd wordt aangeboden. Ook worden mensen geweigerd die niet uit Rotterdam komen of bedrijfsafval proberen in te leveren.

Volgens medewerker Serçan Erkoc ontstaan vooral problemen wanneer bezoekers te horen krijgen dat iets niet is toegestaan. Schelden en intimidatie komen daarbij geregeld voor. In sommige gevallen loopt een conflict verder uit de hand.

Teamleider Klaas Lubbers werd onlangs op een ander milieupark van achteren aangevallen en tegen zijn hoofd geslagen. Hij liep daarbij een lichte hersenschudding op. Zijn collega Bob Lankhuizen kreeg een kopstoot van een bezoeker die weigerde het terrein te verlaten. Bij beide incidenten werd de politie ingeschakeld.

De medewerkers hebben trainingen gevolgd om met agressie om te gaan. Bij dreigende situaties proberen collega's afstand te houden en wordt een teamleider ingeschakeld. Volgens de medewerkers is de omgang met bezoekers de afgelopen jaren harder geworden.

Burgemeester Carola Schouten vraagt aandacht voor agressie tegen ambtenaren. Volgens haar moet iedereen zijn werk kunnen doen zonder te worden uitgescholden, geïntimideerd of bedreigd.